ד"ר אלון לנג מומחה לגסטרואנטרולוגיה

הסדרי ביטוח

חברות הביטוח שבהסדר:

הראל

הפניקס

כלל

מגדל

מנורה

 איילון 

ישיר 

כללית מושלם

 

 

 

התנהלות מול חברות הביטוח:

  1. התשלום מתבצע ישירות מחברת הביטוח לבית החולים. יש לסיים את ההתנהלות מול חברות הביטוח לפני הבדיקות ולא ניתן לתבוע את חברת הביטוח בדיעבד.
  2.  יש להעביר (בפקס) לחברת הביטוח שני טפסים. אחד שממולא על ידי המטופל ושני שממולא בדרך כלל על ידי הרופא המבצע את הבדיקה  שבו הוא יציין גם את תאריך הבדיקה המתוכנן. לכל חברת ביטוח יש טפסים מתאימים משלה אותם ניתן להוריד מאתר חברת הביטוח תחת השם: "בקשה לאישור ותיאום ניתוח".
  3. כמה ימים לאחר העברת  שני הטפסים לחברת הביטוח, יש להיות בקשר עם חברת הביטוח ולוודא שהבקשה לבדיקה אושרה. עם אישור הבדיקה, חברת הביטוח תנפיק מסמך התחייבות לתשלום עבור בית החולים.
  4. כדי למנוע תקלות מומלץ להצטייד בהעתקים של טופס ההתחיבות בהגיע המטופל לבדיקה, על אף שהוא אמור להיות מועבר ישירות  לבית החולים.
  5.  חשוב לציין שחברות הביטוח אינן מאשרות בדיקת קולונוסקופיה שסיבתה היא גיל מעל 50 או סיפור משפחתי של סרטן המעי הגס, אלא רק אם יש סיבה קונקרטית לבדיקה.

 

התנהלות מול כללית מושלם:

  1. ד"ר לנג מעביר בקשה לביצוע הפעולה דרך הרצליה מדיקל סנטר לכללית מושלם. במידה והמטופל זכאי לבדיקה, היא תאושר תוך מספר ימים.
  2. אין צורך במסמכים כגון טופס התחייבות או טופס 17 בהגיע המטופל לבדיקה.
  3. הבדיקה כרוכה בהתשתתפות עצמית שתשולם עם ההגעה לבית החולים. עלות הבדיקה דרך כללית מושלם ופלטינום היא כ- 450 ש"ח לבדיקה (המחיר נקבע על ידי כללית מושלם ויכול להשתנות על פי החלטתם).